Ambasada Amerikane Llotaria 2020

2018 20:06:48 Ambasada amerikane në Kosovë e ka kujtuar suksesin e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të vitit 2016, kur kishte fituar medaljen e artë. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është deklaruar për zhvillimet e sotme politike në Kosovë, duke premtuar vazhdimin e mbështetjes amerikane për Kosovën. Kjo video ju tregon se si mund te aplikoni ne llotarine amerikane hap mbas hapi Na ndiqni ne facebook : Viza-Amerikane. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë udhëzime të tjera për fituesit e Lotarisë amerikane DV-2020. “Kuvendi e tha fjalën e vet. Home / Bota / SHBA, zgjedhjet presidenciale 2020, Kamila Harris nis fushatën epa07326174 Oakland Mayor Libby Schaaf introduces Democratic candidate for United States President, US senator Kamala Harris at a kick-off campaign rally in Harris' hometown in Oakland, California, USA, 27 January 2019. Lotaria amerikane hap sot pasdite aplikimet. Ambasada Amerikane ju jep këshillën për llogarinë: Çfarë nuk duhet të plotësoni. Ambasada Amerikane bën me dije se aplikantët mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim, duke kontrolluar online nëse janë fitues ose jo. Ambasada e SHBA ndihmon në zmadhimin e transparencës Fjala e rastit të ambasadores Bërns në ceremoninë e prezantimit të letrave kredenciale Ambasadorja Bërns: "President Pendarovski, jam e nderuar të njihem me ju dhe të paraqes letrat kredenciale. Plotesimi i formularit per Llotarine Amerikane 2018. Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se lista e fituesve do të shpallet në faqen zyrtare https://www. Zyrtarisht Llotaria Amerikane është hapur për qytetarët të cilët tashmë mund të kontrollojnë nëse janë shpallur fitues. Ëndrra amerikane vazhdon. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzimin se kush mund të aplikojë për Lotarinë Amerikane dhe thotë se afati është nga data 2 tetor deri në 5 nëntor. Nje lajm aspak i mirë për aplikuesit e llotarisë amerikane. Lotaria amerikane 2020; Ambasada njofton rregullat e reja për aplikantët June 2, 2019 0 Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi se tani kërkon nga aplikantët për vizë të japin hollësi për llogaritë në median sociale, si dhe adresën e emailit dhe numrin e telefonit. Ambasada nuk ka per te te gjetur pune. Kjo përkrahje përfshinë ndihmë në donacione dhe trajnime për pjesëtarët e FSK-së të të gjitha niveleve. Të gjithë aplikantët do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur në datën 7 maj. Tring 121,056 views. Ambasada Amerikane në Prishtinë (2020-2023), ky program pritet t’ia kthejë popullit të Kosovës së paku 4. admin-27/09/2018. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Apartamenti 2xl - Ambasada Amerikane (11. Ne faqen e vet zyrtare, ambasada amerikane ne Tirane ka dhene udhezimet se si duhet vepruar, si duhet te plotesohet formulari, […]. Për aplikimet që refuzohen Nëse aplikimi juaj i vizës refuzohet, pasaporta juaj do të kthehet në përfundim të intervistës, së bashku me një letër që shpjegon se në cilën pjesë të ligjit amerikan ju nuk kualifikoheni. Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë këtë mëngjes një këshillë për të gjithë të interesuarit për Lotarinë Amerikane, DV-2020. Llotaria Amerikane DV-2014 (Viza e Shumëllojshmërisë) Periudha e aplikimit për Llotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë - DV) fillon mё datë 2 Tetor 2012, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë dhe pёrfundon nё orën 18:00 të datës 3 Nëntor 2012. Lotaria amerikane/ Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, udhëzime për fituesit. Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. citizens in Romania. E Ngarkuara me Punë e ambasadës amerikane, Leyla Moses-Ones, kërkon më shumë ndjekje penale nga ana e prokurorisë. DV-2020 American Diversity Visa draw is now closed from accepting entries. Lotaria Amerikane 2020? Kontrolloni këtu se cili arsim kualifikohet APLIKO KETU PER LLOTARINE AMERIKANE Teksa në tetor rinisen aplikimet për Lotarinë Amerikane për vitin 2020, ambasada e SHBA-ve në. Ashtu si çdo vit tjetër, Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë ka dhënë detaje mbi mënyrën e aplikimit, kushtet që duhet të plotësohen dhe kriteret që ju nxjerrin jashtë loje. Pergjigjet e Lotarise Amerikane DV-2020. Sipas njoftimit zyrtar të publikuar në faqen e Ambasadës Amerikane sillen udhëzimet për plotësimin e formularit për lotarinë DV/2020. Rregulloret e reja për ata që kërkojnë vizë amerikane si vizitorë apo si aplikantë për të emigruar në Amerikë përfshijnë emrin e llogarisë së aplikantit në median sociale, të gjitha adresat e emailit dhe të gjithë numrat e telefonit që ka përdorur aplikanti gjatë pesë vjetëve të fundit. “Duke filluar nga data 3 tetor, ora 18:00, deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë! Vazhdoni të na ndiqni në këtë faqe për të marrë këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Ditën e djeshme kanë nisur aplikimet për Programin e Lotarisë DV-2021. This is the official website of the US Embassy and in Serbia. 2018 20:06:48 Ambasada amerikane në Kosovë e ka kujtuar suksesin e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të vitit 2016, kur kishte fituar medaljen e artë. Ambasada amerikane e kujton suksesin e Mjalinda Kelmendit në Olimpiadë 11. Në postimin e ambasadës shkruhet se tashmë mund të kontrolloni se cili arsim kualifikohet për Lotarinë pasi keni dal fitues. Lotaria Amerikane 2020? Kontrolloni këtu se cili arsim kualifikohet APLIKO KETU PER LLOTARINE AMERIKANE Teksa në tetor rinisen aplikimet për Lotarinë Amerikane për vitin 2020, ambasada e SHBA-ve në. Ambasada Amerikane në Tiranë kërkon nga opozita të protestojë pa dhunë E Premte, 10 Maj 2019 - 17:40 albinfo. Gjatë periudhës së regjistrimit applikantët do të kenë akses për formularin, Form (E-DV), në adresën www. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në tetor rinisin aplikimet për Lotarinë Amerikane 2020. Shpjegimin ambasada amerikane në Tiranë e dha në rrjetet sociale nëpërmjet një videoje informuese. Lotaria Amerikane 2020/ Ambasada jep sqarimet mbi kriterin e arsimimit 2 Qershor, 2019 3:25 pm Ambasada Amerikane ka publikuar një njoftim të rëndësishëm për Lotarinë 2020. Dokumentet zbulojne ndër të tjera se një ambasadë kishte urdhëruar pothuajse 100 kamera spiunazhi të maskuara si lidhëse, kapela, stilolapsa, kopsa dhe ora, të gjitha për spiunazh. Kane pare nese jane fitues te aplikimit te bere apo jo. Nga kjo ambasadë nuk kanë komentuar në lidhje me takimin që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi me atë rus Vlladimir Putin e as për takimet tjera të presidentit të Kosovës në kryeqytetin francez javën e kaluar. Të gjitha regjistrimet e bëra përpara datës 18 tetor 2017 do të duhet të ribëhen në mënyrë që të merren në konsideratë. Ambasada amerikane në Prishtinë thotë se qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës për veprimet e tyre korruptuese. Lotaria Amerikane/ Ambasada ‘zbulon’ kriteret specifike, profesionet që ju skualifikojnë Lotaria Amerikane/ "Provojeni më vonë", pse u ndërprenë aplikimet Ndalon aplikimi për Lotarinë, Ambasada qetëson qytetarët shqiptarë: Problemi në SHBA. Ashtu si çdo vit tjetër, Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë ka dhënë detaje mbi mënyrën e aplikimit, kushtet që duhet të plotësohen dhe kriteret që ju nxjerrin jashtë loje. Lotaria Amerikane, ambasada: Mos jepni përgjigje për pyetjen nr. 00 nis aplikimi për Dv 2020. DA: 14 PA: 72 MOZ Rank: 94 U. Tarifa e vizës. Përmes faqes së saj në Facebook, Ambasada Amerikane këshillon që të aplikohet herët dhe më e rëndësishmja, vetëm një herë. Kjo video ju tregon se si mund te aplikoni ne llotarine amerikane hap mbas hapi Na ndiqni ne facebook : Viza-Amerikane. External links to other web sites should not be interpreted as a confirmation of the views or privacy policies set out therein. Nëse keni ndërmend të aplikoni këtë vit për Lotarinë Amerikane, ambasada nxjerr njoftimin se kur do të mund ta bëni. Sipas rregullave të reja, nuk duhet që të përdoren fotografi të vitit të mëparshëm dhe se duhen hequr syzet, pasi në të kundërt skualifikoheni automatikisht. Regjistrimet për llotarine DV-2018 kane filluar më 4 tetor 2016, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë dhe mbyllen më 7 nëntor 2016, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar para disa ditesh udhëzimet e reja për llotarinë e vitit 2018. Lotaria amerikane DV-2020, shpallen datat zyrtare, ja kur aplikohet Settembre 30, 2018 avsonline Të gjithë ata që janë të interesuar për Lotarine Amerikane Dv 2020 dhe për tu zhvendosur drejt Shteteve të Bashkuara, bëhuni gati. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë sqarime sot për të përzgjedhurit e Lotarisë Amerikane, që i bën sot publike fituesit në mbarë botën. VFS Global është ofruesi ekskluziv i shërbimit për qeverinë e Kanadasë, i autorizuar për shërbime administrative mbështetëse për aplikuesit për vizë në Shqipëri. Under this draw application forms were provided to participate in the Fiscal year 2020 program. Në datën 7 maj 2019 bëhen publike emrat e fituesve të përzgjedhur në mënyrë rastësore për fazën e parë të programit të lotarisë. go… duke e kontrolluar vete ju, dhe jo me postë elektronike apo me letër, siç ka qene ne vitet e shkuara. Lotaria Amerikane 2020? Kontrolloni këtu se cili arsim kualifikohet APLIKO KETU PER LLOTARINE AMERIKANE Teksa në tetor rinisen aplikimet për Lotarinë Amerikane për vitin 2020, ambasada e SHBA-ve në. Athinë/ Sulmohet ambasada amerikane. Lotaria amerikane/ Ambasada nxjerr video: Ja si bëhet aplikimi i saktë 6 Tetor, 2018 10:50 Tre ditë pas nisjes së aplikimit të lotarisë amerikane, Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar në "Facebook" një video për të treguar si bëhet aplikimi i saktë. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Llotaria amerikane Që prej orës 18:00 të datës 15 maj, përgjigjet e Lotarisë Amerikane mund të kontrollohen nga të gjithë aplikuesit on-line duke vendosur kodin e konfirmimit të aplikimit, mbiemrin dhe vitin e lindjes të aplikantit. Sot, Ambasada Amerikane ben njoftimin e rendesishem per te gjithe ata qe kane aplikuar per Lotarine Amerikane dhe mbeten ne ankth per pergjigjet, nese sistemi i ka nxjerre fitues apo jo. Lotaria Amerikane/ Ambasada ‘zbulon’ kriteret specifike, profesionet që ju skualifikojnë Lotaria Amerikane/ "Provojeni më vonë", pse u ndërprenë aplikimet Ndalon aplikimi për Lotarinë, Ambasada qetëson qytetarët shqiptarë: Problemi në SHBA. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nëse jeni një nga aplikuesit për Lotarinë Amerikane, ambasada ka nxjerrë një njoftim të ri, pak ditë pas nisjes së aplikimeve. Kjo pasi që sipas Institutit të Kosovës për Drejtësi, ende nuk është parë ndonjë veprim apo vendim konkret nga prokuroritë dhe gjykatat, që dëshmon luftën kundër korrupsionit në nivelit të lartë. Pritjes së gjatë të të gjithë qytetarëve që kanë aplikuar gjatë muajve tetor-nëntor 2018 për Lotarinë Amerikane 2020 së shpejti i vjen fundi. AMERIKANE) (DV-2017) Një vështrim i përgjithshëm i programit Programi i Vizave Emigruese të Shumёllojshmërisë, i autorizuar nga Kongresi, administrohet nga Departamenti i Shtetit në bazë vjetore. Llotaria Amerikane është padyshim një ndër aplikimet më të rëndësishme për të gjithë shqiptarët, ndërsa është publikuar edhe data e përgjigjes së aplikuesve të vitit të kaluar. Si vjet, programi i vizave amerikane Green-Card DV-2020, do te hapet zyrtarisht te mërkurën me date 3 Tetor 2018, dhe do te mbyllet po te mërkurën me date 6 Nëntor 2018. “Regjistrimi elektronik për lotarinë DV-2020 do të rifillojë të mërkurën, më 3 tetor 2018 në mesditë 12:00, Ora Ditore Lindore (EDT) (GMT-4) dhe do të mbyllet të martën, më 6 nëntor 2018, në mesditë 12:00 Ora Standarte Lindore (EST)(GMT-5)”, ka njoftuar ambasada amerikane. 2016) - Duration: 26:20. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzimin se kush mund të aplikojë për Lotarinë Amerikane dhe thotë se afati është nga data 2 tetor deri në 5 nëntor. Llotaria Amerikane, ambasada njofton ndryshime të mëdha Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar fituesit e Llotarisë amerikane DV2019 për ndryshimet e mëdha që janë bërë në procesin e aplikimit për vizë. Mesditën e ditës së djeshme ka nisur zyrtarisht aplikimi për Lotarinë Amerikane, ku SHBA ka vënë në dispozicio­n 50 mijë viza për ata që do të shpallen fitues në të gjithë botën. i cili jep bursa për studentë të nivelit universitar në 55 vende të botës. “Kuvendi e tha fjalën e vet. Lotaria amerikane/ Ambasada nxjerr video: Ja si bëhet aplikimi i saktë 6 Tetor, 2018 10:50 Tre ditë pas nisjes së aplikimit të lotarisë amerikane, Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar në "Facebook" një video për të treguar si bëhet aplikimi i saktë. Këtë vit përgjigjet për llotarinë Amerikane do të mund të kontrollohen onlinë në datë 7 maj 2019. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të përfitojnë viza turistike. Llotaria amerikane DV - 2015 Aplikimet fillojne ne date 1 tetor 2013 deri ne 2 nentor 2013 - Data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2015 Kur fillojne aplikimet e llotarise amerikane dv 2015. Vërtetimi duhet t'i përfshijë të gjithë emrat dhe/apo mbiemrat e përdorur, pёrfshirё mbiemrin e vajzёrisё. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë sqarime sot për të përzgjedhurit e Lotarisë Amerikane, që i bën sot publike fituesit në mbarë botën. Ambasada amerikane në Jeruzalem Ambasada e re në shtetin hebraik po merr konsullatën e Jeruzalemit Kur presidenti amerikan Donald Trump njoftoi njohjen e Jeruzalemit si kryeqytetin e Izraelit dhe e zhvendosi ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jeruzalem në maj të këtij viti, izraelitët e bekuan, ndërsa palestinezët e mallkuan. Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen. Kërko nga distanca. Lajmi bëhet me dije nga vetë ambasada amerikane në Tiranë përmes një njoftimi për mediat. Lotaria Amerikane/ U tha se do anulohej, Ambasada nxjerr datat: Kur nisin aplikimet, por kini kujdes Edhe pse që nga viti i kaluar është përfolur se Lotaria Amerikane nuk do të zhvillohet më për shkak të qëndrimeve të Presidentit Donald Trump ndaj emigracionit, duket se edhe këtë vit shqiptarët por jo vetëm do të kenë. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë të ditur sot se janë përzgjedhur fitues të rinj për llotarinë amerikane. Sot nis aplikimi për Llotarinë Amerikane; këtë vit ka udhëzime të reja. External links to other web sites should not be interpreted as a confirmation of the views or privacy policies set out therein. Ambasada ka përmendur me emër rastet Pronto, rastin e vizave italiane, ikjen nga burgu i Dubravës, rastin Toka, dhe Apex, si dhe në raste të tjera të ngjashme. Tarifa e vizës. "Vizitoni faqen tonë të internetit dhe lexoni në shqip udhëzimet e Lotarisë Amerikane për këtë vit. Entrant Status Check will inform successful entrants how to apply for DVs for themselves and their eligible family members. Per te gjithe ata qe e kane marre tashme pergjigjen dhe jane perzgjedhur si fitues te Lotarise Amerikane, ambasada amerikane ne Tirane ben nje njoftim te rendesishem. Lotaria Amerikane/ Ambasada ‘zbulon’ kriteret specifike, profesionet që ju skualifikojnë Lotaria Amerikane/ "Provojeni më vonë", pse u ndërprenë aplikimet Ndalon aplikimi për Lotarinë, Ambasada qetëson qytetarët shqiptarë: Problemi në SHBA. Me mijëra shqiptarë aplikojnë çdo vit për llotarinë amerikane, dule u bërë një prej vendeve më të lakmuara për të jetuar. Ambasada sqarim për Lotarinë Amerikane: Ja si duhet të veproni! 9 Maj, 2019 9:34 am Ambasada amerikane në Tiranë, përmes një postimi në facebook, ka treguar hapat që duhet të ndjekin ata persona që janë përzgjedhur fitues për lotarinë. Plotesimi i formularit per Llotarine Amerikane 2018. gov/iv" shkruan ambasada në Facebook dhe të sugjeron të kontaktosh me konsullen Anna. "Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV-2020? Hapi në vazhdim është plotësimi i formularit DS-260, të cilin mund ta gjeni këtu: https://ceac. Tring 121,056 views. Programi Global UGRAD 2019-2020. Sot, duke filluar nga ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, në ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë Amerikane! Duke ofruar Këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj, Ambasada amerikane në Tiranë ka dhe një njoftim të rëndësishëm. Ditën e sotme, nëpërmjet një skice këshillohet që qytetarët ta bëjnë vetë aplikimin dhe të mos paguajnë. Sot, Ambasada Amerikane ben njoftimin e rendesishem per te gjithe ata qe kane aplikuar per Lotarine Amerikane dhe mbeten ne ankth per pergjigjet, nese sistemi i ka nxjerre fitues apo jo. "Të gjitha regjistrimet e bëra përpara datës 18 tetor 2017 do të duhet të ribëhen në mënyrë që të merren në konsideratë". Nuk ka asnjë tarifë për t’u regjistruar pёr llotarinë. Kjo është data e vendosur nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka reaguar kundër një amandamentimi të propozuar në ligjin për Ekzekutimet e Sanksioneve Penale, amandament i siguron çdo të arrestuari llogaritjen e 24 orëve të mbajtjes së burgut si 36 orë të kryerjes së dënimit. 060 hektarë. Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar një video në faqen zyrtare të Facebook, teksa jep 5 këshilla të vlefshme për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të aplikojnë për lotarinë amerikane në mënyrë që të mos bëjnë gabime, por ta plotësojnë saktë. 00, ju do të keni mundësi të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë” – Kjo është ajo çka shkruan Ambasada Amerikane në Tiranë, duke dhënë edhe disa udhëzime se si të aplikoni pa gabime. Lajmi për nisjen e saj është bërë i ditur nga ambasada amerikanë në Tiranë përmes llogarisë zyrtare në rrjetet sociale. go… duke e kontrolluar vete ju, dhe jo me postë elektronike apo me letër, siç ka qene ne vitet e shkuara. Lotaria Amerikane, Ambasada ka një njoftim të rëndësishëm 26 Maj, 2019 19:07 Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar të gjithë shqiptarët që janë përzgjedhur fitues me lotarinë, që të kenë akses në emailin e tyre, pasi duhet të dërgojnë dokumentacionin e kërkuar. Njoftimi me të gjitha detajet për të kontrolluar nëse jeni fitues është në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane në Tiranë. The only way to officially apply for a green card lottery is to apply online at the US Department of State web site. Të gjithë aplikantët do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur në datën 7 maj. Kastrati 0 Comments Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë mëngjesin e kësaj të diele një njoftim të rëndësishëm për Lotarinë Amerikanë 2020. Regjistrimi për të nisi më 3 tetor në orën 18:00. Ambasada Amerikane në Tiranë jep udhëzimet si të aplikoni. Për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check) duke klikuar këtu STATU CHECK. Ambasada Amerikane njofton ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, që njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check). Ambasada amerikane e kujton suksesin e Mjalinda Kelmendit në Olimpiadë 11. Gjatë fjalës së saj në ministrinë e brendshme, Moses-Ones u shpreh se shumë shpejt do të ngrihen institucionet e reja të cilat do të luftojnë korrupsionin dhe krimin e organizuar. Ovo je zvanična internet prezentacija ambasade i konzulata SAD u Srbija. Vetëm pak orë para daljes së rezultateve për lotarinë amerikane DV- 2017, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, jep informacione sesi duhet të veprojnë të gjithë personat që shpallen. Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë këtë mëngjes një këshillë për të gjithë të interesuarit për Lotarinë Amerikane, DV-2020. AMERIKANE) (DV-2017) Një vështrim i përgjithshëm i programit Programi i Vizave Emigruese të Shumёllojshmërisë, i autorizuar nga Kongresi, administrohet nga Departamenti i Shtetit në bazë vjetore. Apliko për një Green Card me formularin tonë në gjuhën Shqipe! Pranojmë alplikime dhe direkt nga Celulari! Provoje sot shansin për një të ardhme më të mirë!. Dalin emrat e fituesve te Lotarisë Amerikane. Të regjistruarit e DV-2020 do të mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar në faqen zyrtare të E-DV-së. Sipas njoftimit zyrtar të publikuar në faqen e Ambasadës Amerikane sillen udhëzimet për plotësimin e formularit për lotarinë DV/2020. Vetëm pak orë para daljes së rezultateve për lotarinë amerikane DV- 2017, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, jep informacione sesi duhet të veprojnë të gjithë personat që shpallen. “Shtatë organizata të shoqërisë civile në Prizren kanë reaguar duke i kërkuar kryetarit të komunës të shkarkojë zyrtarin e akuzuar, duke e obliguar kryetarin të qëndrojë. Application. Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë këtë mëngjes një këshillë për të gjithë të interesuarit për Lotarinë Amerikane, DV-2020. E morët përgjigjen e Lotarisë Amerikane? Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm. Llotaria Amerikane DV-2014 (Viza e Shumëllojshmërisë) Periudha e aplikimit për Llotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë - DV) fillon mё datë 2 Tetor 2012, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë dhe pёrfundon nё orën 18:00 të datës 3 Nëntor 2012. citizens in Moldova. Në deklaratën e ambasadës thuhet se të mohuarit e krimeve të luftës, i ofendon kujtimet për viktimat, shkruan Gazeta Express. Shënim: Që nga 31 korriku 2018 do të duhet të jepni shenjat e gishtërinjve dhe fotot (biometrike) në Qendrën e Aplikimit për Vizë kur aplikoni për vizë vizitori, leje studimi ose leje pune ose për qëndrim të përhershëm nëse jeni shtetas i një shteti ose territori në Europë, Lindjen e Mesme ose Afrikë, ose nëse jeni shtetas i një vendi për të cilin kërkohen tashmë të. Lori Michaelson, udhëheqëse e Njësisë Ekonomike, kanë vizituar Korporatën Energjetike të Kosovës. Ditën e sotme, Ambasada Amerikane ka dalë me një tjetër njoftim të rëndësishëm për personat që do të aplikojnë. Nis Lotaria Amerikane, ja si të aplikoni Nis sot aplikimi për Lotarinë Amerikane, për të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilët kanë dëshirë të emigrojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 2016) - Duration: 26:20. Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen. VFS Global është ofruesi ekskluziv i shërbimit për qeverinë e Kanadasë, i autorizuar për shërbime administrative mbështetëse për aplikuesit për vizë në Shqipëri. Lotaria amerikane/ Ambasada nxjerr video: Ja si bëhet aplikimi i saktë 6 Tetor, 2018 10:50 Tre ditë pas nisjes së aplikimit të lotarisë amerikane, Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar në “Facebook” një video për të treguar si bëhet aplikimi i saktë. Jeni aplikant i Lotarisë? Nëse keni jetuar jashtë Shqipërisë më shumë se gjashtë muaj, ju duhet të merrni një vërtetim penal nga ai shtet si pjesë e aplikimit tuaj. Lotaria Amerikane 2018 / Ja data dhe mënyra se si do të shpallen fituesit e lotarisë amerikane! Apr 23, 2018 Editori Kryesore 0 Për të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane, muaji maj është i veçantë. Nisnin sot aplikimet për Lotarinë Amerikane. Ambasada Amerikane në Prishtinë (2020-2023), ky program pritet t’ia kthejë popullit të Kosovës së paku 4. 00 nis aplikimi për Dv 2020. Fituesit kanë dalë në orën 18:00 me orën tonë. Fast News - January 7, 2019. Duke publikuar disa nga pyetjet më të rëndësishme që bëhen, Ambasada Amerikanë në Tiranë thotë se nga një familje mund të aplikojnë dy persona të ndryshëm, duke rritur mundësinë për të fituar. Sot, duke filluar nga ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, në ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë Amerikane! Duke ofruar Këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj, Ambasada amerikane në Tiranë ka dhe një njoftim të rëndësishëm. 6 October 23, 2018 0 By VloraLajme Të interesuarit që dëshirojnë të jetojnë e punojnë në tokën e premtuar kanë afat edhe 15 ditë për të aplikuar. "Këshilla ime e parë është që të hapni faqen tonë të internetit dhe të. Lotaria Amerikane/ U tha se do anulohej, Ambasada nxjerr datat: Kur nisin aplikimet, por kini kujdes Edhe pse që nga viti i kaluar është përfolur se Lotaria Amerikane nuk do të zhvillohet më për shkak të qëndrimeve të Presidentit Donald Trump ndaj emigracionit, duket se edhe këtë vit shqiptarët por jo vetëm do të kenë. Pasi kryeministrit Ramush Haradinaj ditë më parë i është lëshuar viza britanike, edhe SHBA i dha vizën atij. Ambasada Amerikane ka njoftuar me 13 tetor se, pas një problemi të sistemit, llotaria do te perseritet nga datat 18 tetor në orën 11am dhe do këni kohë në dispozicion deri më 22 nentor në orën 11am, shkruan Albtimes. Zyrtarisht Llotaria Amerikane është hapur për qytetarët të cilët tashmë mund të kontrollojnë nëse janë shpallur fitues. Të gjithë shqiptarët që kanë aplikuar me Llotarinë Amerikane, mund të kontrollojnë nëse janë fitues duke filluar nga data 7 maj. Sipas njoftimit zyrtar të publikuar në faqen e Ambasadës Amerikane sillen udhëzimet për plotësimin e formularit për lotarinë DV/2020. Ne faqen e vet zyrtare, ambasada amerikane ne Tirane ka dhene udhezimet se si duhet vepruar, si duhet te plotesohet formulari, sa viza jane ne dispozicion dhe gjithcka tjeter […]. Llotaria Amerikane DV-2014 (Viza e Shumëllojshmërisë) Periudha e aplikimit për Llotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë - DV) fillon mё datë 2 Tetor 2012, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë dhe pёrfundon nё orën 18:00 të datës 3 Nëntor 2012. Llotaria Amerikane, ambasada njofton ndryshime të mëdha Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar fituesit e Llotarisë amerikane DV2019 për ndryshimet e mëdha që janë bërë në procesin e aplikimit për vizë. Ambasada amerikane në Prishtinë thotë se qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës për veprimet e tyre korruptuese. Këtë e ka konfirmuar sot zëdhënësja e Qeverisë Donjeta Gashi, ndërsa Gazeta Express raportoi të premtën, se ambasada amerikane kishte vendosur ta pajis Haradinajn me vizë, pasi kryeministri u tërhoq nga ideja e shfuqizimit të Gjykatës Speciale. ”Duke filluar nga data 3 tetor, ora 18. Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada Amerikane/ Publikohen afatet e aplikimeve për Lotarinë Amerikane 2019-2020 Sep 20, 2019 Editori Aktualitet 0 Ambasada Amerikane njofton se aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Sot, duke filluar nga ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, në ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë Amerikane! Duke ofruar Këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj, Ambasada amerikane në Tiranë ka dhe një njoftim të rëndësishëm. Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. The only way to officially apply for a green card lottery is to apply online at the US Department of State web site. Dokumentet zbulojne ndër të tjera se një ambasadë kishte urdhëruar pothuajse 100 kamera spiunazhi të maskuara si lidhëse, kapela, stilolapsa, kopsa dhe ora, të gjitha për spiunazh. The Star-Spangled Banner "The Star-Spangled Banner" është himni kombëtar i Shteteve të Bashkuara të # Amerikës. Ambasada Amerikane bën me dije se aplikantët mund të përdorin numrin e. TIRANË– Shumë shpejt do të nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane. Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen. Gazeta Shqiptare - 2017-10-04 - LOTARIA AMERIKANE - Voltiza Duro. Deputeti Memedi i bindi mysafirët nga ambasada amerikane në Shkup se Kuvendi është e gatshme të jetë qendër e të gjitha aktiviteteve të mundshme sa u përket ligjeve që dalin nga Plan-veprimi 3-6-9, dhe se kjo atmosferë sundon pothuajse te të gjithë partitë politike që janë të pranishme në Kuvend. Ambasada amerikane e kujton suksesin e Mjalinda Kelmendit në Olimpiadë 11. Është përgjegjësia juaj të dorëzoni formularin e testimit mjekësor online saktësisht tre (3) javë para datës së intervistës. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nesër nisin aplikimet për lotarinë amerikane/ Sa do përfitojnë, si të shmangni gabimet. Sistemi i detyrueshëm autonom i frenimit, i cili ka shumë të ngjarë të jetë një pjesë integrale e pajisjeve të çdo makine të re nga viti 2020, do të përdorë sensorin për të regjistruar të gjitha objektet afër veturës dhe, nëse është e nevojshme, aktivizimi i frenimit automatik me shpejtësi deri në 60 km/orë, e cila. Lajmi për nisjen e saj është bërë i ditur nga ambasada amerikanë në Tiranë përmes llogarisë zyrtare në rrjetet sociale. Përmes faqes së saj në Facebook, Ambasada Amerikane këshillon që të aplikohet herët dhe më e rëndësishmja, vetëm një herë. Ambasada amerikane jep informacione si të fitohet 'Green Card', nis edhe 5 ditë 29/09/2018 | 10:01 Të gjitha ata që duan të aplikojnë për lotarinë amerikane duhet të jenë shumë te kujdesshëm në plotësimin e formularit me gjithë të dhënat që kërkohen. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri. Beginning May 5, 2020, DV-2021 entrants will be able to use their unique confirmation number provided at registration to check the online Entrant Status Check at E-DV website to see if their entry was selected. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, e cila sipas saj tregon mënyrën se si do të funksionojë SPAK, Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, kundër ish-zyrtarëve dhe zyrtarëve aktualë të shtetit. citizens in Romania. Athinë/ Sulmohet ambasada amerikane. Llotaria Amerikane DV-2014 (Viza e Shumëllojshmërisë) Periudha e aplikimit për Llotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë - DV) fillon mё datë 2 Tetor 2012, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë dhe pёrfundon nё orën 18:00 të datës 3 Nëntor 2012. Redaksia Lexo. Lotaria Amerikane, Ambasada ka një njoftim të rëndësishëm 26 Maj, 2019 19:07 Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar të gjithë shqiptarët që janë përzgjedhur fitues me lotarinë, që të kenë akses në emailin e tyre, pasi duhet të dërgojnë dokumentacionin e kërkuar. Në një intervistë për Arena në Ora News, Lorenc Mansaku, supervizor specialist për vizat pranë Ambasadës Amerikane në Tiranë, tregon procedurat që duhet të ndiqni për Llotarinë Amerikane. Llotaria amerikane 2011 2012 fituesit, pergjigjet | Peqini Nese jeni duke pritur pergjigjet per fituesit e llotarise amerikane per 2011 2012 dhe nuk dini se kur do te dalin ato, mund te beheni fan ne facebook dhe do tju tregohet me saktesi pergjigja nese jeni fitues apo jo i llotarise amerikane per vitin 2011-2012. The only way to officially apply for a green card lottery is to apply online at the US Department of State web site. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë udhëzime të tjera për fituesit e Lotarisë amerikane DV-2020. Ne faqen e vet zyrtare, ambasada amerikane ne Tirane ka dhene udhezimet se si duhet vepruar, si duhet te plotesohet formulari, sa viza jane ne dispozicion dhe gjithcka tjeter […]. Ambasada Amerikane njofton ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, që njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check). Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Siç njoftohet në faqen në FB, regjistrimet do të nisin nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00. 2018 Ditën e djeshme u hapën zyrtarisht aplikimet për lotarinë amerikane. Thirrjet e selisë diplomatike amerikane shkojnë për qytetarët e saj, të cilët i fton të shmangin vendet ku bëhet protesta. Goditja e fortë amerikane Ambasada Amerikane në Prishtinë ka përsëritur kërkesën ndaj Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe dhe boshnjake, duke theksuar se taksa po e minon partneritetin me shtetin më të fuqishëm në botë. 2018 20:06:48 Ambasada amerikane në Kosovë e ka kujtuar suksesin e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të vitit 2016, kur kishte fituar medaljen e artë. Mirësevini në faqen e internetit të qendrës për aplikim për vizë Kanadeze (QAKV) në Shqipëri. Seksioni 203(c) i Aktit të Emigracionit dhe Kombësisë (INA). Nga kategoria. 6 October 23, 2018 0 By VloraLajme Të interesuarit që dëshirojnë të jetojnë e punojnë në tokën e premtuar kanë afat edhe 15 ditë për të aplikuar. Ambasada Amerikane në Prishtinë (2020-2023), ky program pritet t'ia kthejë popullit të Kosovës së paku 4. Pergjigja vjen nga vete ambasada amerikane ne tirane e cila i pergjigjet nje pyetjes se kur do te fillojne aplikimet per kete vit. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë udhëzime të tjera për fituesit e Lotarisë amerikane DV-2020. Ambasada amerikane e kujton suksesin e Mjalinda Kelmendit në Olimpiadë 11. Kemi plot te papune ketu keshtu si jemi. Pershendetje,quhem Rasim Rashiti jam i martuar kam 3 vajza dhe 1 djal,dua te aplikoj per Llotarin Amerikane,kam deshir te jetoj ne Amerik sepse e adhuroj shtetin Amerikan,poashtu kam Mirnjohje pune nga Ushtria Amerikane Bonstill,kam punuar 3 vite, Ju faaliminderit per Mirkuptim. i cili jep bursa për studentë të nivelit universitar në 55 vende të botës. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Ovo je zvanična internet prezentacija ambasade i konzulata SAD u Srbija. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Programi Global UGRAD është një program i financuar nga Departamentit i Shtetit. Ambasada amerikane njoftoi pak dite me pare se regjistrimet do te nisin nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00. Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane, sot do të njihen me përgjigjen e saj. Nuk ka asnjë tarifë për t’u regjistruar pёr llotarinë. 060 hektarë. Nga kategoria. Kryetari i Këshillit të Ministrave, Giuseppe Conte, ditën e martë, më 15 tetor, zhvilloi një vizitë në Tiranë për të konfirmuar vullnetin e përbashkët në forcimin e marrëdhënieve politike mes dy Vendeve si dhe marrëdhëniet shumë të mira dypalëshe në sekto. Si duhet aplikuar, nga çfarë duhet pasur kujdes dhe gjithçka tjetër që ju mund të keni dyshime. Tani që po bëhet thuajse 24 orë. Ambasada Amerikane bën me dije se aplikantët mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim, duke kontrolluar online nëse janë fitues ose jo. Lotaria DV-2020. Pershendetje,quhem Rasim Rashiti jam i martuar kam 3 vajza dhe 1 djal,dua te aplikoj per Llotarin Amerikane,kam deshir te jetoj ne Amerik sepse e adhuroj shtetin Amerikan,poashtu kam Mirnjohje pune nga Ushtria Amerikane Bonstill,kam punuar 3 vite, Ju faaliminderit per Mirkuptim. “Aplikuesi kryesor i Programit të Lotarisë duhet të vendosë të dhënat e pasaportës së paskaduar në aplikimin fillestar. Duke filluar nga dita e sotme për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit e DV-2020 do të kenë mundësinë të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrimin duke kontrolluar në formatin on-line "Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve. Në një intervistë për Arena në Ora News, Lorenc Mansaku, supervizor specialist për vizat pranë Ambasadës Amerikane në Tiranë, tregon procedurat që duhet të ndiqni për Llotarinë Amerikane. Kjo video ju tregon se si mund te aplikoni ne llotarine amerikane hap mbas hapi Na ndiqni ne facebook : Viza-Amerikane. "Përshëndetje, e keni dëgjuar lajmin? Programi i Lotarisë Amerikane 2019 hapet në datën 3 tetor 2017. Lotaria Amerikane, ja si të mbroheni nga mashtruesit që duan t’ju vjedhin Ambasada amerikane në Tiranë ka paralajmëruar sërish qytetarët shqiptarë që të bëjnë kujdes me ata që i mashtrojnë, u kërkojnë para apo u bëjnë oferta tq tjera në një kor gjithkush mund të aplikojë falas nga websiti zyrtar. Lotaria Amerikane, Ambasada ka një njoftim të rëndësishëm 26 Maj, 2019 19:07 Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar të gjithë shqiptarët që janë përzgjedhur fitues me lotarinë, që të kenë akses në emailin e tyre, pasi duhet të dërgojnë dokumentacionin e kërkuar. Përmes faqes së saj në Facebook, Ambasada Amerikane këshillon që të aplikohet herët dhe më e rëndësishmja, vetëm një herë. Lotaria Amerikane ka startuar këtë të mërkurë për të gjithë shqiptarët të cilët duan që ta prekin sadopak ëndrrën amerikane. Në datën 7 maj 2019 bëhen publike emrat e fituesve të përzgjedhur në mënyrë rastësore për fazën e parë të programit të lotarisë. 6 October 23, 2018 0 By VloraLajme Të interesuarit që dëshirojnë të jetojnë e punojnë në tokën e premtuar kanë afat edhe 15 ditë për të aplikuar. Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se lista e fituesve do të shpallet në faqen zyrtare https://www. Ambasada Amerikane njofton ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, që njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check). Ambasada Amerikane bën me dije se aplikantët mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim, duke kontrolluar online nëse janë fitues ose jo. Njoftimi i ambasades amerikane Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 do të jenë nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00!. U hap Llotaria Amerikane DV-2015 - 10/01/2013 - 12:42 PM 1 Comment Regjistrimi elektronik për Programin e DV-2015 ishte paralajmëruar nga ambasada amerikane për të filluar sot, e martë më 1 tetor 2013 në 12:00 në mesditë sipas orës ditore lindore (GMT-4) që përkon me orën vendore të Shqipërisë 18:00. Nëse keni ndërmend të aplikoni këtë vit për Lotarinë Amerikane, ambasada nxjerr njoftimin se kur do të mund ta bëni. E vetmja menyre eshte llotaria per vize, nese e bejne akoma. admin-27/09/2018. Në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane janë edhe udhëzimet që duhen ndjekur për aplikimin online në al. Për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check) duke klikuar këtu STATU CHECK. Sipas njoftimit zyrtar të publikuar në faqen e Ambasadës Amerikane sillen udhëzimet për plotësimin e formularit për lotarinë DV/2020. Një delegacion i lartë nga Ambasada Amerikane në Prishtinë në krye me znj. Duke u nisur nga rastet e tjera ku ka paur […]. Rregulloret e reja për ata që kërkojnë vizë amerikane si vizitorë apo si aplikantë për të emigruar në Amerikë përfshijnë emrin e llogarisë së aplikantit në median sociale, të gjitha adresat e emailit dhe të gjithë numrat e telefonit që ka përdorur aplikanti gjatë pesë vjetëve të fundit. Llotaria-amerikane-696×522 Te …. 2018 20:06:48 Ambasada amerikane në Kosovë e ka kujtuar suksesin e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të vitit 2016, kur kishte fituar medaljen e artë. Sipas njoftimit zyrtar të publikuar në faqen e Ambasadës Amerikane sillen udhëzimet për plotësimin e formularit për lotarinë DV/2020. Shënim: Që nga 31 korriku 2018 do të duhet të jepni shenjat e gishtërinjve dhe fotot (biometrike) në Qendrën e Aplikimit për Vizë kur aplikoni për vizë vizitori, leje studimi ose leje pune ose për qëndrim të përhershëm nëse jeni shtetas i një shteti ose territori në Europë, Lindjen e Mesme ose Afrikë, ose nëse jeni shtetas i një vendi për të cilin kërkohen tashmë të. go… duke e kontrolluar vete ju, dhe jo me postë elektronike apo me letër, siç ka qene ne vitet e shkuara. Ambasada/ Lotaria amerikane nis më 3 tetor, ja nga çfarë mashtrimesh duhet të ruheni 08:51 , 29/09/2018 Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen. Llotaria amerikane Që prej orës 18:00 të datës 15 maj, përgjigjet e Lotarisë Amerikane mund të kontrollohen nga të gjithë aplikuesit on-line duke vendosur kodin e konfirmimit të aplikimit, mbiemrin dhe vitin e lindjes të aplikantit. Megjithëse ishte thënë se Lotaria do të mbyllej si një propozim i presidentit amerikan Trump për të mos pranuar më emigrantë, duket se edhe këtë vit shqiptarët do të kenë një mundësi për …. Në fillim të tetorit nisin aplikimet për lotarinë amerikane, dhe për të sqaruar çdo aplikant, Ambasada Amerikane ka nxjerrë disa udhëzime të rëndësishme. Të gjithë aplikantët do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur në datën 7 maj. Kastrati 0 Comments Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë mëngjesin e kësaj të diele një njoftim të rëndësishëm për Lotarinë Amerikanë 2020. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë udhëzime të tjera për fituesit e Lotarisë amerikane DV-2020. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Aplikimet për Lotarinë Amerikane këtë vit do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Ambasada amerikane deklarohet rreth Bondseelit: Ushtria jonë do të qëndrojë në Kosovë 15:21, 1 Mars 2019 Ambasada amerikane në Kosovë ka komentuar raportimet se në rast se autoritetet kosovare nuk ndryshojnë kursin aktual, posaçërisht sa i përket taksës,, mund të ketë pasoja serioze që do të rezultonin edhe me tërheqjen e. Llotaria amerikane DV - 2015 Aplikimet fillojne ne date 1 tetor 2013 deri ne 2 nentor 2013 - Data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2015 Kur fillojne aplikimet e llotarise amerikane dv 2015. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Lotaria Amerikane 2020/ Ambasada jep sqarimet mbi kriterin e arsimimit 2 Qershor, 2019 3:25 pm Ambasada Amerikane ka publikuar një njoftim të rëndësishëm për Lotarinë 2020. Llotaria-amerikane-696×522 Te …. Tarifa e vizës. citizens in Romania. Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në Parlamentin e Kosovës për një President Kombëtar. Pasi kryeministrit Ramush Haradinaj ditë më parë i është lëshuar viza britanike, edhe SHBA i dha vizën atij. Fituesit kanë dalë në orën 18:00 me orën tonë. This is the official website of the US Embassy and in Serbia. Të gjithë ata që do të vendosin të aplikojnë këshillohen të shqyrtojnë udhëzimet mbi kriteret e kualifikimit të arsimimit dhe punësimit para se të aplikojnë. Për këtë arsye, Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar disa informacione, për të ndihmuar qytetarët e huaj, që dëshirojnë të emigrojnë përgjithmonë në Amerikë, që të përcaktojnë vizat, kërkesat, dhe materialet që i duhen për të aplikuar për emigracion në Shtetet e Bashkuara. Nesër nisin aplikimet për lotarinë amerikane/ Sa do përfitojnë, si të shmangni gabimet. The only way to officially apply for a green card lottery is to apply online at the US Department of State web site. Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar një video në faqen zyrtare të Facebook, teksa jep 5 këshilla të vlefshme për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të aplikojnë për lotarinë amerikane në mënyrë që të mos bëjnë gabime, por ta plotësojnë saktë. Aplikimet për llotarinë amerikane , DV-2018, duhet të dorëzohet elektronikisht duke filluar që nga mesdita e datës 4 tetor, 2016 e martë, (Eastern time) deri ditën e hënë 7 Nëntor, 2016. Thirrjet e selisë diplomatike amerikane shkojnë për qytetarët e saj, të cilët i fton të shmangin vendet ku bëhet protesta. Në një njoftim në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane bën me dije se aplikimet mund do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Apartamenti 2xl - Ambasada Amerikane (11. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar fituesit e Llotarisë amerikane DV2019 për ndryshimet e mëdha që janë bërë në procesin e aplikimit për vizë. Ditën e sotme, nëpërmjet një skice këshillohet që qytetarët ta bëjnë vetë aplikimin dhe të mos paguajnë. Më 3 tetor do të nisë aplikimi për 'Lotarinë Amerikane' dhe në Shqipëri interesi është çdo vit i lartë. Llotaria Amerikane! Shqiptarët nuk i mban më vendi, por ambasada e SHBA hesht pas kësaj që po ndodh. Lotaria Amerikane DV-2021 Plotësoni formularin e mëposhtëm duke mbushur hapësirat bosh në fushat përkatëse. Nis Lotaria Amerikane, ja si të aplikoni Nis sot aplikimi për Lotarinë Amerikane, për të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilët kanë dëshirë të emigrojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Llotaria amerikane DV - 2015 Aplikimet fillojne ne date 1 tetor 2013 deri ne 2 nentor 2013 - Data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2015 Kur fillojne aplikimet e llotarise amerikane dv 2015. Ambasada paralajmëron që të kihet kujdes me mesazhet e mashtrimit që mund t’u dërgohen fituesve. Jessica Long, udhëheqëse e Sektorit Ekonomik dhe Politik dhe znj. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar fituesit e Llotarisë amerikane DV2019 për ndryshimet e mëdha që janë bërë në procesin e aplikimit për vizë. Na ovom sajtu možete naći informacije o raznim primerima procedure za dobijanje Zelene Karte, kao i odgovore na razna pitanja vezana za Lutriju i uopšteno za imigraciju u Sjedinjene Američke Države. 03/05/2019. Ambasada amerikane njoftoi pak dite me pare se regjistrimet do te nisin nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00. Ambasada Amerikane u bën të gjithë personave që kanë aplikuar që të kontrollojnë rregullisht emailin për njoftimet e mëtejshme. Under this draw application forms were provided to participate in the Fiscal year 2020 program. Të regjistruarit e DV-2020 do të mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar në faqen zyrtare të E-DV-së. Lotaria DV 2020, mesazh i rëndësishëm nga Ambasada Amerikane, read more at TopAlbaniaRadio. Llotaria-amerikane-696×522 Te gjithe ju, duhet tashme te beni plotesimin e formularit DS-260. “Duke filluar nga data 3 tetor, ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë”, thuhet në një njoftim. 442 milionë metra katrorë (1. As a visa applicant, you will need to establish that you meet all requirements to receive the category of visa for which you are applying. Nje lajm aspak i mirë për aplikuesit e llotarisë amerikane. Ambasada shkruan në Fb: "Jeni i përzgjedhur i programit të Lotarisë DV2019?. Dhe me afrimin e këtij muaji, ka ardhur në rritje edhe interesi i qytetarëve për më shumë informacion. immigration law. Llotaria amerikane, ose Programi i Vizave Emigruese te Shumllojshmerise – Diversity Visa Lottery, administrohet nga departamenti i shtetit amerikan ne baze vjetore dhe mundeson viza per nje grup emigrantesh te njohur si “emigrante te shumllojshmerise” prej vendeve me shkalle historikisht te ulet emigrimi kundrejt SHBA. Rregulloret e reja për ata që kërkojnë vizë amerikane si vizitorë apo si aplikantë për të emigruar në Amerikë përfshijnë emrin e llogarisë së aplikantit në median sociale, të gjitha adresat e emailit dhe të gjithë numrat e telefonit që ka përdorur aplikanti gjatë pesë vjetëve të fundit. Vërtetimi duhet t'i përfshijë të gjithë emrat dhe/apo mbiemrat e përdorur, pёrfshirё mbiemrin e vajzёrisё. Sot fillon lotaria amerikane për Green Card, ja si të aplikojnë falas qytetarët e Kosovës. Një delegacion i lartë nga Ambasada Amerikane në Prishtinë në krye me znj. Mosplotësimi i formularit plotësisht do të skualifikojë aplikimin tuaj. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, e cila sipas saj tregon mënyrën se si do të funksionojë SPAK, Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, kundër ish-zyrtarëve dhe zyrtarëve aktualë të shtetit. Te gjitha ata qe duan te aplikojne per lotarine amerikane duhet te jene shume te kujdesshem ne plotesimin e formularit me gjithe te dhenat qe kerkohen. Embassy-Tirana, Tirana, Albania. Lotaria amerikane 2020; Ambasada njofton rregullat e reja për aplikantët June 2, 2019 0 Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi se tani kërkon nga aplikantët për vizë të japin hollësi për llogaritë në median sociale, si dhe adresën e emailit dhe numrin e telefonit. Apply for the medical examination for U. PAKETA TURISTIKE SIGURACIONE SHENDETI NE UDHETIM DHE MAKINE ETJ Per me teper info telefononi 0682267221 [email protected] BERLINI TRAVEL & TOURS Ofrojme asistence dhe konsulence per aplikime per vize ne ambasada te ndryshme neper bote. Ne faqen e vet zyrtare, ambasada amerikane ne Tirane ka dhene udhezimet se si duhet vepruar, si duhet te plotesohet formulari, sa viza jane ne dispozicion dhe gjithcka tjeter per te cilen mund te keni pikepyetje. DV-2020 American Diversity Visa draw is now closed from accepting entries. 6 October 23, 2018 0 By VloraLajme Të interesuarit që dëshirojnë të jetojnë e punojnë në tokën e premtuar kanë afat edhe 15 ditë për të aplikuar. Llotaria amerikane, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për fituesit Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një tjetë rnjoftim për fituesit e llotarisë.